بستنی در آلمان

طرفداری بستنی در آلمان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۳

هر ساله  ۱5۰ بستنی
 

 

 


 فصل بهار زمان بستنی خوردن است. با بیرون آمدن اولین اشعه‌های گرمابخش خورشید و دوستاران بستنی در آلمان ، دوباره صف‌های طولانی بستنی‌فروشان به چشم‌ می‌خورند. انجمن فدرال قنادی آلمان گزارش می‌دهد: سالیا‌نه هر آلمانی به طور متوسط ۱5۰ بستنی با حجمی برابر با حدود 8 لیتر می‌خورد.

چین زادگاه تاریخی بستنی

 

 


شواهد بسیاری حاکی از آن است که چینی‌ها بستنی را اختراع کردند. هزاران سال پیش چینی‌ها بستنی را از مخلوط برف، شیر، آب ومیوه‌ها درست می‌کردند. پزشکان یونانی نیز یخ و بستنی را برای التهاب، تورم و یا شکم‌درد تجویز می‌کردند. اما در زمینه تولید بستنی‌های خوشمزه و متنوع ایتالیا معروف‌ترین کشور دنیا است. هر سال مسابقات قهرمانی بستنی جهان در شهر ریمینی برگزار می‌شود

 

 

چین با داشتن تقریبا نیمه بیشتر جمعیت جهان از تنوع فراوانی با سلیقه های مختلف بستنی ارائه میدهد  

بستنی قیفی در آلمان


 

 


اکثر آلمانی‌ها بستنی قیفی می‌خوردند. در یک نظر‌سنجی بزرگ در آلمان که در سال۲۰۱۴ انجام شد، حدود ۳۸ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بستنی قیفی را به انواع دیگر ترجیح می‌دهند. ۲۱ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که بستنی را با قاشق دوست دارند (بهداشتی و علاقه) و ۱۸ درصد سایر انواع بستنی را می‌خوردند. تنها ۵ درصد گفتند که دوست‌ دارند بستنی را در لیوان بخورند.

سوپر‌مارکت‌ها رقیب کافه‌های بستنی

اکثر آلمانی‌ها بستنی را در کافه‌ها نمی‌خورند، بلکه از فروشگاه‌ها می‌خرند. در سال ۲۰۱۴ سهم بازار در تولید صنعتی ۸۱ درصد بود. ۱۵/۹ درصد بستنی‌های فروخته‌شده دست‌ساز بودند. صنعت شیرینی‌سازی فقط ۲/۵ درصد از بستنی‌های موجود در دستگاه‌های سکه‌ای و فروشگاه‌های فست‌فود زنجیر‌ه‌ای را تهیه می‌کند.

کوچولوهای عاشق بستنی

 


بستنی به‌ویژه در میان کودکان طرفدار زیادی دارد. بسیاری از پدر و مادرها از بیم چاق شدن کودکان خود درخواست آن‌ها را برای خرید بستنی اغلب رد می‌کنند. اما کارشناسان تغذیه می‌گویند: بستنی به مقدار کم و کنترل شده به عنوان یک دسر بمب چاقی نیست و حتی در روحیات انسانها نقش به سزایی دارد.

برلین پایتخت آلمان و بستنی

در آلمان حدود ۹ هزار کافه بستنی‌فروشی وجود دارد. طبق گزارش انجمن تولید‌کنندگان بستنی، ۳ هزار و ۳۰۰ بستنی فروشی آلمان محصولاتشان را خودشان تولید می‌کنند. بیش از ۵۰۰ نمایندگی بستنی یونیت‌آیس در شهر برلین وجود دارد. تعداد زیادی کافه بستنی نیز در شهر‌های صنعتی راین‌لند و بایرن وجود دارد

 

 

.

نان‌بستنی‌ و وافل بستنی در بورس

 

 


در کنار بستنی ماکارونی بستنی نانی از پرطرفدارترین بستنی‌ها در آلمان است. محبوب‌ترین نوع بستنی در آلمان در سال ۲۰۱۴ مدل کلا‌سیک طعم شکلاتی وانیلی و فندقی بود. در ایالت بایرن نوعی بستنی هم وجود دارد که همراه با آبجو تولید می‌شود. در بازار آلمان هرسال بستنی‌هائی با مزه جدید به بازار می‌آید تا به هر سلیقه‌ای پاسخ داده شود ولی به دلیل اینکه وافل دارای مواد مورد نیاز روزانه بدن میباشد میتوان از آن حتی به عنوان یک وعده پر کالری یاد کرد .

بستنی با طعم خاص

 

 


تولیدکنندگان می‌خواهند در سال ۲۰۱۵ بستنی‌هائی با طعم‌های تازه روانه بازار کنند. از جمله بستنی با طعم هلو، فلفل قرمز یا گلابی با پارمسان. شرکت یونیت آیس برای سال ۲۰۱۵ انواع توت‌ها با بالزامیکو را انتخاب کرده است. برخی از تولیدکنند‌گان با توجه به نیازهای گیاهخواران و افراد مبتلا به آلرژی غذایی نیز انواع مخصوصی برای آن‌ها تولید کرده‌اند

بستنی مخصوص گیاه‌خواران

 

 


بنا به اعلام انجمن تغذیه آلمان مواد اولیه بستنی از محصولات شیر مانند خامه کره و انواع قند است. برای گیاه‌خواران نیز بستنی بدون پروتئین حیوانی ارائه شده است. این نوع بستنی از نوعی گیاه تهیه می‌شود که دارای پروتئین خالص است این نوع بستنی بسیار خوش طعم و دارای ویتامین های گیاهی میباشد

شروع فصل بستنی

 

 


با کمی زحمت شما هم میتوانید در خانه بستنی تهیه کنید. با امکانات زیادی که وجود دارد حتی بدون دستگاه بستنی‌‌ساز با پوره میوه، خامه و شیر که مواد تشکیل‌دهنده اصلی بستنی می‌باشند، می‌توانید بستنی مورد علاقه خود را درست کنید. فقط برای آماده شدن بستنی باید ۴ ساعت صبر داشته باشید.


مشتریان
پشتیبانی 24 ساعته
امکان پرداخت در محل
ارسال سریع
ضمانت اصالت کالا