چند خنك ‌كننده پرطرفداردنیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵


چند خنك ‌كننده پرطرفداردنیا

فالوده
  «فالوده» دسری  ایرانی‌ است كه در گذر زمان تغییراتی را به‌خود دیده است .فالوده یا همان پالوده، از پالایش و تصفیه كردن نشاسته در صنایع مختلف به وجود آمده است .در واقع؛ فالوده محصول نشاسته و شكرمی باشد.
با این همه شكل و شمایلی كه سالیان سال است از این خوراكی خوشمزه می شناسیم  ترکیب  رشته‌های یخ‌زده نشاسته با شربتی شیرین می باشد. به جز شیراز كه معمولا فالوده را با این شهر می‌شناسیم، فالوده‌ شهرهای دیگر ازجمله كرمان و یزد هم معروف می باشد. نكته دیگر اینكه معمولا این دسر خوشمزه با چاشنی‌هایی نظیر : آبلیمو، عرقیات گیاهی مثل عرق نعناع و نسترن ‌ وشربت آلبالو و شا‌توت سرو می‌شود.

 

                               

 


فالوده طالبی
یكی دیگر از خوراكی‌هایی كه عنوان فالوده را همراه خود دارد، فالوده طالبی می باشد. از طالبی به‌دلیل عطر و طعم خاص و پرطرفداری كه دارد، در ساخت طعم‌دهنده‌های مختلفی استفاده می‌شود، اما با فرارسیدن فصل طالبی، فالوده بستنی هیچ جایگزینینخواهد داشت. درست كردن آن هم بسیارکار ساده  ای می باشد.كافی‌ است چند طالبی رسیده را در دستگاه مخلوط كن بریزیم و با افزودن كمی شكر، گلاب و هل آن را برای سرو کردن آماده كنیم. ریختن تكه‌های یخ نیز فالوده‌ ما رادلپذیرتر و خوردنی‌تر می‌كند. همچنین پس از اتمام كار، می‌توان دسر خوشمزه‌مان را با چند تكه (اسكوپ) طالبی، تزئین كرد.

                                


یخ در بهشت
یكی دیگر از خوراكی‌های تابستانی مشهور و قدیمی در كشور ایران، «یخ در بهشت» است كه همواره طرفداران خاص خودش را دارد. تركیب یخ و بهشت در نام این دسر، گواهی است بر كاركردی كه در گرمای تابستان دارد. استفاده از یخ و شربت‌های نیمه یخ‌زده در پیشینه غذایی ایرانیان، قطعا اتفاقی تازه نبوده ‌است‌ اما این را كه یخ در بهشت با تعریف امروزی آن  چطور در كشورمان جا افتاده، كسی اطلاعات دقیقی ندارد.
این دسر تابستانی را با موادی مثل شكر، شربت آب لیمو، شربت آلبالو یا شربت هر میوه‌ دیگری به اضافه طعم‌دهنده‌ها و چاشنی‌هایی از جمله: وانیل درست می‌كنند. حالت نیمه مایع، نیمه‌ جامد یخ در بهشت این امكان رابه ما می‌دهد كه بتوان آن را با نی‌های مخصوص سرو کرد و از این دسر خاص، لذت کافی را برد.

                                     


شربت خاكشیر
اولین و معروف‌ترین شربت ایرانی ها، شربت خاكشیر است؛ شربتی با دانه ‌های نارنجی رنگ كه خواص اصلی‌ آن رفع تشنگی است و در روزهای گرم تابستان، خیلی کاربرد دارد. همچنین سبب تقویت معده و  رفع التهاب ‌های كلیه و مجاری می شود. آب، شكر، گلاب و چند تكه یخ، این شربت را كامل می‌كند و درست کردن آن در منزل امکان پذیر می باشد . البته باید به این نکته توجه داشته باشید که شستن دانه‌های خاكشیر را قبل از آماده كردن شربت نباید فراموش کنید.

 

                              


شربت ریحان
شربت مشهور دیگری كه این روزها بازارش بسیار داغ است، شربتی است كه با دانه‌هایی  به رنگ سیاه ریحان درست می‌شود. یك نوشیدنی دارویی و گیاهی كه علاوه بر خاصیت رفع گرمازدگی، دردهای معده و دستگاه گوارشی را تسكین می‌دهد و همچنین دوای خوبی برای فشارخون و آرامش اعصاب نیز است. لعاب این دانه‌ها پس از جذب آب به‌صورت ژله‌ای  ماننددرمی‌آید و طعم و حالت دل چسبی را هنگام نوشیدن ایجاد می‌كند.

 

                            

 

شربت لیموترش و عسل
 این شربت طبیعت فوق العاده معتدلی دارد. لیموترش تازه دارای ویتامین «ث»  بسیارزیادی است. این شربت را می‌توان با زعفران كه خود عامل ضدافسردگی و تقویت‌كننده سامانه های دفاعی بدن است تركیب كرد.

 

                             


شربت بهار نارنج
 این شربت با طبیعت گرم و‌ خشک و تر خود تسكین‌ دهنده اعصاب و تقویت ‌كننده قلب شمااست. آرامبخش است و موجب خواب راحت و كاهش اضطراب خواهد شد. 

 

 

 


.  


مشتریان
پشتیبانی 24 ساعته
امکان پرداخت در محل
ارسال سریع
ضمانت اصالت کالا