دستگاه سیل القایی

بسته بندی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

دستگاه سیل القایی چیست؟

دستگاه سیل القایی، مواد ترموپلاستیک را توسط حرارت القایی به همدیگر متصل می کند.  مواد ترموپلاستیک مواد قابل ارتجاع یا نرمش پذیر دراثر حرارت هستند. معمولا فویل آلومینیم به عنوان هادی الکتریکی و انتقال حرارت القایی برای سیل یا  آب بندی کردن درب پوشش بکار می رود.
به طور معمول سرپوشش القایی چند لایه است و از کاغذ، موم چسب و فویل آلومینیم تشکیل شده که روی در ظروف سیل می شود که به آن سیل آلومینیومی گفته می شود و برای انواع ظروف پرشونده از جنس های پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پت و شیشه استفاده می شود.
نحوه کار به این صورت است که وقتی ظرف از زیر سیستم سیم پیچ القایی عبور می کند، فویل آلومینیومی به علت جریان های گردابی شروع به تولید حرارت می کند وگرما را به سمت موم چسب هدایت می کند، گرما موم را ذوب کرده و به جنس دهانه ظرف جذب می شود و باعث محکم چسبیده شدن آن به سرپوش شده و در نهایت ظرف را آب بندی می کند.

چرا از دستگاه سیل القایی استفاده می گنیم

روش القایی سر پوش یک روش خوب برای درزبندی یا آب بندی و سیل کردن سرپوش ظروف می باشد و در ماندگاری محصولات خیلی موثر است. حفظ تازگی محصولات و جلوگیری از دستکاری در محصول از مزایای سیل کردن درپوش محصولات است. از دستگاه های سیل القایی برای بسته بندی انواع محصولات غذایی آماده، مواد خوراکی لیوانی مثل شکلات و بستنی، انواع خشکبار و دانه های کشاورزی، انواع گوشت و ماهی استفاده می کنند.

طرز کار دستگاه سیل القایی دستی چگونه است؟

در دستگاه سیل القایی دستی قسمتی از عملیات برای سیل یا آب بندی کردن سرپوش ظروف با فویل آلومینیومی را، بایستی اپراتور انجام دهد.

ابتدا اپراتور واشر سیل القایی فویل آلومینیم را در انتهای درب ظرف قرارداده و درب ظرف یا بطری را می بندد، سپس دستگاه سیل کننده را بر روی درب ظرف قرار داده و کلید شروع کار را  فشار دهد.در این هنگام میدان مغناطیسی ایجاد شده و حرارت القایی باعث چسبیده شدن واشر فویل به سر بطری یا ظرف می شود.

طرز کار دستگاه سیل وکیوم چگونه است؟

دستگاه سیل وکیوم در دو نوع اساسی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می شود و در انواع روتاری یا خط مستقیم و با امکانات قالب دوبل، دو کابین و غیره وجود دارد. دستگاه بسته بندی وکیوم یکی از روش های جدید بسته بندی است که از سیستم تخلیه هوا یا  ایجاد خلا در داخل ظرف استفاده می کند.  ابتدا هوای درون ظرف قبل از سیل و آب بندی شدن، تخلیه  می شود. این روش دارای مزایایی است از جمله آنکه حجم بسته بندی کاهش یافته، حمل و نقل آن راحت تر شده، و ماندگاری محصول بیشتر می شود. اگر به داخل بسته گاز تزریق شود، که به طور معمول از گاز ازت استفاده می گردد، عمر مفید محصولات غذایی افزایش یافته و رنگ و بوی مواد غذایی تغییر نمی کند.
از این روش در بسته بندی انواع محصولات کشاورزی، انواع گوشت و ماهی، انواع خشکبار و مواد غذایی کاربرد دارد.
 

قیمت انواع دستگاه سیل القایی

قیمت انواع دستگاه سیل القایی بسته به نوع دستگاه آب بندی ، متفاوت است ، که در زیر آمده است:
- دستگاه سیل لیوانی : دستگاه وکیوم لیوان دستی از فتوسل برای ورود فویل یا فیلم بسته بندی استفاده می کند و نازلترین قیمت را نسبت به سایر دستگاه ها از این نوع دارد و برای مصارف فروشگاهی و ارائه دهندگان آب میوه و بستنی مناسب است.
- دستگاه سیل القایی دستی : که برای پلمپ بطری ها و ظروف شیشه ای و پلاستیکی استفاده می شود، در رده دستگاه های بسته بندی کم هزینه قرار دارد. این نوع دستگاه برای کارهای تولیدی خانگی و فروشگاهی هم مناسب می باشد.
- دستگاه سیل وکیوم رومیزی : برای بسته بندی انواع گوشت های تکه ای سفید و قرمز ، انواع غذاهای فست فود مثل فلافل، انواع ماهی و میگو ، انواع شور ها مثل خیارشور و زیتون  در ظروف با جنس های پت مناسب است. این دستگاه قیمت تقریا متوسطی در میان انواع دیگر دارد.
- قیمت دستگاه سیل القایی اتوماتیک و دستگاه های سیل وکیوم اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نسبت به دیگر دستگاه های سیل بسیار بالاتر است و برای کارخانجات و شرکت های تولیدی بزرگ کاربرد دارد.


مشتریان
پشتیبانی 24 ساعته
امکان پرداخت در محل
ارسال سریع
ضمانت اصالت کالا